Haber
Minik Sporcular Yemekte Bir Araya Geldi
access_time Eklenme Tarihi: 11.04.2018 13:54
Bitlis Valiligi Koordinasyonunda Tatvan 1514 Spor Derneği tarafından yürütülen Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen "Sokaklardan Yeşil Sahalara" adlı sodes projesi kapsamında yemek organizasyonu düzenlendi.

Tatvan’daki bir restoranda düzenlenen yemek organizasyonuna Bitlis Vali Yardımcısı Tekin Erdemir, Sodes Projeleri Koordinasyon Birimi Muduru Necati Kaya ve ekibi , Tatvan Kaymakamı Mehmet Ali Özkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, KOSGEB Bitlis İl Müdürü Cevat Kaya, Tatvan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Emreddin Aydoğan, minik sporcular ve proje sorumluları katıldı.

Düzenlenen organizasyonda proje ile ilgili bilgi veren Proje Koordinatörü Vedat Çoban, proje kapsamında toplam 220 öğrenciye spor kursları verildiğini söyledi.
Dernek olarak yaklaşık 4 yıldır yüzlerce çocuğu spor ile tanıştırıp yeteneklerini keşfetmesini sağladıklarını ifade eden Çoban, “Bu yılda SODES projemiz sayesinde 220 çocuğumuzla beraber daha fazla farkındalık yaratıp, daha iyi imkanlarla çocuklarımıza yönelik futbol, voleybol ve masa tenisi branşlarında spor kursları açtık. Bu anlamda masa tenisi ve futbol branşlarında bölge birinciliği ve il birinciliğini elde ettik. Amacımız; gençlerimizi iyi birer birey olmalarını sağlayıp milli takımlara oyuncular yetiştirerek memleketimizi en iyi şekilde temsil edebilmektir. Bu manada bizlere bu imkanları sunan başta sayın valimize, Vali Yardımcımız Tekin Erdemir’e, Tatvan Kaymakamı Sayın Mehmet Ali Özkan’ a,Belediye Başkanımız Fettah Aksoy’a ve BİPEM Müdürü Sayın Necati Kaya'ya çocuklar ve şahsım adına teşekkür ediyorum.” Diye konuştu.

Programa katılan davetliler ise, sporcularla yakında ilgilenerek, proje ekibine başarı dileğinde bulundular.
Düzenlenen program toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/minik-sporcular-yemekte-bir-araya-geldi-bitlis-yerelhaber-2719560/