Haber
Kaya'dan Öğretmenler Günü Mesajı
access_time Eklenme Tarihi: 24.11.2016 05:09
Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (BİPEM) İl Müdürü Necati Kaya , 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kaya, bütün öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladığı mesajında: "Ülkenin geleceği olan çocuk ve gençlerden başlayarak insan yetiştirmeyi meslek edinmiş öğretmenler, önemini ve saygınlığını hiçbir zaman yitirmemiştir. Ülkemizde cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren fikir, sanat, bilim ve kültür alanlarında ülkemizin şekillenmesinde ve kalkınmasında öğretmenlerimiz her zaman öncü olmuştur. Yeni nesiller yetiştirmek ve gençleri ülkenin geleceği için hazırlamak öğretmenliği onurlu ve kıymetli bir meslek yapmıştır. Bugün dünyanın güçlü devletlerinden biri haline gelen Türkiye'nin, bu konuma gelmesindeki en önemli paylardan biri, hiç şüphesiz, fedakar ve cefakar öğretmenlerimize aittir. Türkiye, öğretmenlerimizin yetiştirdikleri özgür düşünceli, sorgulayan, nitelikli nesiller sayesinde bu hedeflere çok daha kolay ulaşacaktır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Başöğretmen" sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım'ın tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum." dedi.