Haber
  • Anasayfa
  • Haber
  • Mekan 13 adlı SODES projesinde kadınlar ürünlerini sergiliyor
Mekan 13 adlı SODES projesinde kadınlar ürünlerini sergiliyor
access_time Eklenme Tarihi: 10.08.2018 20:57

Bitlis Valiliği Koordinasyonunda Kalkınma Bakanlığı tarafından SODES kapsamında finanse edilen Bitlis Belediyesi tarafından yürütülen Mekan 13 adlı sodes projesi ile Bitlis'te kadınlar, ev ve kurslarda yaptıkları el işlerini belediyenin proje kapsamında oluşturduğu mağazada satarak hem sosyal yaşama katılıyor hem de aile bütçesine katkı sağlıyorlar.
 
Kadınların sosyal hayata katılarak vakitlerini en güzel şekilde değerlendirmesi için ücretsiz kurslar düzenleyen belediye, Proje kapsamında açılan Kadın Yaşam ve El Sanatları Evi'nde el işi ürünlerinin satışının yapıldığı mağaza açtı.


Kadınlar evde ve kurslarda yaptıkları el işlerini bu mağazada satarak hem sosyal yaşama katılıyor hem de aile bütçesine katkıda bulunuyor.


Halk Eğitim Merkezi belediye ve proje  bünyesinde açılan kurslarla kadınların yaptıkları tüm el emeği göz nuru ürünler burada pazarlanıyor.  Tamamen kadın ve çocuklara yönelik kurulan mekanda Kafe, mescit, lavabolar, oturma ve dinlenme odaları, kütüphane, derslikler ve satış alanı yer almaktadır.