Haber
Nemrutta "Doğa yürüyüşü" düzenlendi
access_time Eklenme Tarihi: 01.05.2018 00:02
Bitlis’in Tatvan ilçesinde "Spor Yaşam Şeklimdir" isimli SODES projesi kapsamında Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü kenarında "Doğa yürüyüşü" düzenlendi.

Tatvan'da faaliyet yürüten Krater Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından organize edilen etkinlik kapsamında bir araya gelen yaklaşık 70 sporcu "Doğa yürüyüşü" yaptı. Nemrut Dağı’nın zirvesinde başlayan yürüyüş kapsamında dünyanın en büyük ikinci Türkiye’nin ise en büyük krater gölü olma özelliği taşıyan Nemrut Krater Gölü kenarında yaklaşık 10 kilometre yol yüründü.

Düzenlenen etkinlik ile ilgili bilgi veren Krater Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ömer Uğur, etkinliğe çoğunluğu sporcu toplam 70 kişinin katıldığını söyledi.

Etkinliğin "Spor Yaşam Şeklimdir" isimli SODES proje kapsamında düzenlendiğini kaydeden Ömer Uğur, "Etkinliğimiz yoğun ilgi gördü ve oldukça güzel geçti. Doğa yürüyüşümüz kapsamında yaklaşık 3 saat boyunca 10 kilometre yol kat ederek Nemrut Dağı ve Krater Gölü’nün eşsiz manzarası içinde keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. Etkinlik sayesinde hem gençlerimizin spor yapmasını hem de spora teşviki de sağlamış olduk. En küçüğü 7 en büyüğü ise 50 yaşında olan katılımcılarımız çok eğlendiler. Yürümek hiç bu kadar zevkli olmamıştı. Sporu bir yaşam şekli haline getirebilmek adına bu ve benzeri etkinliklerimiz inşallah devam edecektir. Ben bu vesile ile bu gün bizleri bu etkinlikte yalnız bırakmayan ve projemizde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Bitlis Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bilal Elkatmış ise, düzenlenen etkinlikte sporcuları yalnız bırakmayarak onlara eşlik ettiklerini söyledi.

Bu tür etkinliklerin oldukça önemli ve gerekli etkinlikler olduğuna dikkat çeken Elkatmış, imkanlar dahilinde bu tür etkinliklerin devamını sağlayacaklarını ifade ederek etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 
Etkinliğe, Bitlis İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon ve Eğitim Merkezi (BİPEM) Müdürü Necati Kaya, Tatvan Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Hasip Ece ile sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Nemrut Dağı ve Nemrut Krater Gölü’nün eşsiz güzelliğe sahip olan manzara karşısında yürüyüş yapan sporcular, yaklaşık 3 saat süren yürüyüşün ardından hatıra fotoğrafları çektirdi ve etkinlik düzenlenen piknikle son buldu.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/nemrut-dagi-nda-doga-yuruyusu-yapildi-bitlis-yerelhaber-2763826/