Haber
  • Anasayfa
  • Haber
  • Bitlis'te SODES Bilgilendirmesi Toplantısı Yapıldı
Bitlis'te SODES Bilgilendirmesi Toplantısı Yapıldı
access_time Eklenme Tarihi: 31.03.2015 17:57

Bitlis Valiliği Proje Koordinasyon Merkezi (BİPEM) personelinin aynı zamanda SODES (Sosyal Destek Programında) görevli proje uzmanları tarafından Bitlis Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü seminer salonunda 28.06.2016 perşembe günü 2015 SODES Usul ve Esasları Hakkında BİPEM Koordinatörü-SODES Sorumlusu Necati Kaya, Proje Uzmanları İbrahim Kaya ve Zuhal Vural tarafından bilgilendirme yapıldı.

Toplantıya, projeleri kabul edilen faaliyetleri devam eden proje sahipleri katıldı. Katılımcılara BİPEM Koordinatörü Necati Kaya şunları söyledi; “İlimizin gelişmişlik düzeyini arttırmak ve buna katkıda bulunmamız için SODES bir fırsattır. Yapmış olduğunuz projeler bu amacımıza hizmet etmektedir. İlimize faydalı olabilmek için birlik olup tüm imkânlardan faydalanmak gerekir. BİPEM olarak görevimiz bu imkânlardan yararlanarak sizlerle ilimiz için faydalı ve yararlı işler yapmaktır. Sizlerle birlikte biz bir ekibiz”

Sosyal İçerme Projeler Sorumlusu İbrahim Kaya ise, SODES’in asıl amacının ilimize renk getirmek olduğunu, sivil toplum kuruluşlarının ve kamu kurumlarının proje yapabilme kapasitesini geliştirmek için bir fırsat olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti: “SODES’ten destek alan projelerin sürdürülebilirlik olarak kesin ama kesin olarak AB hibe kaynaklarından yararlanmaları gerektiğini aksi takdirde SODES’in vermiş olduğu paranın amacına tam olarak ulaşamayacağını ayrıca ilimize yurtdışı fonları ve diğer proje fonlarını getirmek için çabalayan bütün STK’ların ve kamu kurumlarının sonuna kadar destekleyicisi, yazım ve uygulama aşamasında her türlü desteği sağlayacaklarını söyledi.

BİPEM  Proje Uzmanlarından Zuhal Vural  tarafından SODES uygulama esasları hakkında bilgi verildikten sonra katılımcıların doğru dosyalama ve uygulamalar nasıl olur başlıklı sorular cevaplandırıldıktan sonra toplantı sona erdirildi.